eTwinning/CLIL

eTwinning - "Let's meet"

Projekt eTwinning pod tytułem "Let's meet" - "Poznajmy się" został zatwierdzony smiley

W ramach tego projektu uczniowie z różnych krajów : Polski, Holandii, Estonii i Rumunii poznają się i uczą się korzystać z języka angielskiego w realistycznym kontekście. Będą poznawać siebie, swoją kulturę i swoje szkoły. Uczniowie bedą również uczyć się jak wykorzystywać różne narzędzia technologii informatycznej.

Przedmioty: język angielski, geografia, informatyka

Język: angielski

Wiek ucznia: 9-12

Proponowane narzędzia : Czat , Forum , Inne programy (Powerpoint, wideo, zdjęcia i obrazy) , TwinSpace

Cele: Uczniowie nauczą się używać ich języka angielskiego w realistyczny kontekście. Uczniowie będą mogli z szacunkiem porozumiewać się ze sobą  w języku angielskim. Uczniowie poznają różnice i podobieństwa pomiędzy innymi kulturami. Uczniowie skorzystają z różnych narzędzi informatycznych.Uczniowie będą mogli znaleźć i przedstawić (używając języka angielskiego) odpowiednie informacji o  własnym kraju, szkole i o sobie.

Krok 1. - Logowanie ucznia na stronę projektu.

1. Włącz przeglądarkę Internetu np. Explorer,

2.  Wpisz adres: new-twinspace.etwinning.net  albo kliknij w ten adres strony

3. Zaloguj się. Wpisz hasło podane przez nauczyciela - Roberta Wójcika.

4. Wstaw lub zmień  swoje zdjęcie.

5. Napisz o sobie kilka zdań wg wzoru:

My name's Jan. I'm 10. I live in Skarzysko in Poland. I have 5 brothers. I like football. My favourite subject is English. My favourite dish is "bigos".