eTwinning/CLIL

eTwinning -"The rites of spring"

Nasza Szkoła już kolejny raz uczestniczy w programie eTwinning. Jest to program oferujący wsparcie szkołom, które chciałyby współpracować z placówkami partnerskimi z innych krajów europejskich za pomocą Internetu. Akcja ta promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami, współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. W ubiegłym roku współpracowaliśmy ze szkołami w Grecji i Turcji, natomiast tym razem nawiązaliśmy kontakt z jedną placówką w Turcji. Wspólnie będziemy opracowywać temat związany z tradycjami, obrządkami oraz obchodzeniem wiosny w naszych krajach. Projekt zakłada cztery elementy, które klasa VI naszej szkoły wspólnie opracuje ze swoimi rówieśnikami z Turcji.

The project "The rites of spring" is aimed at primary school children, and it’s main purpose is to present how spring is celebrated in Polish culture. We would dearly like to show our customs and traditions of rejoicing over this particular time in human life. It will consist of four separate modules where kids will get to know one another as well as share their opinion and experiences concerning spring time.