Zajęcia teatralne

Przedstawienie "Zamieszanie w krainie bajek"

"Zapraszamy wszystkich do krainy baśni,

Gdzie słoneczko świeci, gdzie gwiazda nie gaśnie..."

Dnia 27 maja w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne pt. "Zamieszanie w krainie bajek". Bajkę przygotowały dzieci z klasy II uczęszczające na pozalekcyjne zajęcia teatralne. Na występ zostali zaproszeni rodzice dzieci występujących w przedstawieniu i pan dyrektor. Dzieci w pięknych, kolorowych strojach wspaniale odgrywały swoje role i  prezentowały się przed publicznością. Wszystko to odbywało się w bajkowej scenerii. Po występie aktorzy otrzymali wielkie brawa. Teatrzyk był też wspaniałym prezentem od dzieci dla ich Mam z okazji Dnia Matki. Życzymy Mamom wszystkiego najlepszego.

Przedstawienie "Śpiąca Królewna"

"Działo się to w kraju baśni, gdzie się bardzo różnie dzieje,

a najczęściej jest tak właśnie, jak naprawdę nigdy nie jest.

Wielkie stało tam zamczysko, a w nim mieszkał król z królową.

Byli młodzi, mieli wszystko, a więc wiodło się im bajkowo.

Lecz największa radość była, gdy pewnego dnia o świcie

królewna się urodziła, aby im umilić życie."

Tekst ten pochodzi z bajki "Śpiąca Królewna", którą wystawiły dzieci z klasy II. Przedstawienie zostało przygotowane na zajęciach teatralnych. W bajkowej scenerii  oraz w pięknych strojach mali aktorzy wystąpili przed swoimi rodzicami. Scenografia, muzyka oraz gra aktorów dały wspaniały efekt. Po występie rodzice nagrodzili dzieci gromkimi brawami. Bajka została zaprezentowana również koleżankom i kolegom z kl. I i III oraz przedszkolakom.

Przedstawienie "W Królestwie Zakurzonych Baśni"

"W Królestwie Zakurzonych Baśni" to tytuł przedstawienia, które zostało przygotowane i wystawione przez uczniów z klasy drugiej uczęszczających na zajęcia teatralne prowadzone przez panią Jolantę Szafraniec-Zarębę. Dzieci wystąpiły przed publicznością dwa razy. Jako pierwsi podziwiali małych aktorów rodzice,  którzy z wielkim zainteresowaniem i uwagą obserwowali występujące dzieci. Po występie nagrodzili je gromkimi brawami. Występy dzieci podziwiały równiez przedszkolaki, uczniowie z klasy I i III, nauczyciele  i pan dyrektor. Mali aktorzy wystąpili w bajkowej scenerii, w strojach przygotowanych przez rodziców. Dzieci bardzo chętnie uczęszczają na zajęcia teatralne i cieszą się, gdy wystawiane przez nie bajki podobają się widzom.